İş Dünyası

0
Share

Yaptıklarınız görülmez, Gösterirsiniz reklam olur, Susarsınız adınız pasiftir konuştuğunuzda ise geveze olursunuz. Kimine göre zekisinizdir, kimine göre gerizekalı. Ne yaparsanız yapın sürekli bir adınız vardır burada. Burası neresi mi? İŞ DÜNYASI..

Burada her şey özlü sözler ile açıklanır, beyninizden çok dışınıza bakılır. Başarılardan çok başarısızlıklar konuşulur. Kimse sizin ne ile karşılaştığınıza bakmaz çünkü burada önemli olan geminizi limana tek parça halinde yanaştırmanızdır.

Böyle de olmak zorundadır zaten, çünkü burada çokca hissedilen ve duyulan kapitalizm ve rekabet çok iyi arkadaşlardır. bunlar zayıf düşen her şirketi yemek için beklerler. Şirketlerin azraili olarak geçer bu kardeşlerin adı. Sadece masalara sandelyelere ve plazalara değil çalışanlarında canını almak için beklerler ama hemen canınızı almazlar. Çünkü önce dedikodu vardır çalışanlar için, öğlen yemeği sonunda içilen çayın yanında verir bunu size tatlı niyetine.

Yukarılara çıktıkça hakkınızda konuşulanlar artar, bu konuşulanlar öyle bir rüzgar estirir ki bulunduğunuz yer eser ve tepeler soğumaya başlar. Üşürsünüz, titrersiniz ama yalnızsınızdır. Her zaman eleştiriye açıksınız dır ve hep doğru bildiklerinizi yaparsınız ama kimseye yaranamazsınız :).

İş Dünyasındaki tek doğru hiç bir şeyin doğru olmadığıdır.

Hoşgeldiniz buranın adı İŞ DÜNYASI..

Related Posts