Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

0
Share

En zor durumlarda sürekli yanımızda olan, bulunduğumuz problem içinden bizi ürettiği çözümler ile çıkaran, her sıkıştığımızda bir nefes kadar uzağımızda olan kişiler hayatımızda en değer verdiğimiz kişilerdir. Hatta bu önemi ifade eden özlü sözler bile vardır, “Dost kara günde belli olur” diye söylenmiştir. Bu kişiler bizim için dost, dalgalı ve fırtınalı zamanlarda yanaşabileceğimiz sığ limanlar gibidir. Hatta Türk dizilerine son zamanlarda fazlaca konu olan ve sürekli etrafındaki insanlara özlü sözler ile nasihatlar veren, ufacık bir sıkıntıda herkesin yanına koşturduğu kahramanlar gibidir bizim gözümüzde.

Bazen de bu kişiler sizi ne kadar severse sevsin, size ne kadar değer verirse versin aynı önemi ve hassasiyeti siz ona göstermezsiniz. Bütün nazınızı o çeker, bütün sözlerinizi yutar ve tabiri rica etse ne derseniz deyin kabulüdür. O asla ve asla sizi en sevdiği insan listesinden çıkartmaz. İşte onlar gerçek dostlardır.

Çağrı merkezleri de böyledir hayatımızda. Her zaman en zor anlarımızda yanımızda olurlar acil servisi, emniyeti, bilinmeyen numaralar servisleri, kapıda kaldığınızda, internetiniz olmadığında vb.. daha hayatımızın içinde gerçekleşen bir çok olayda alo dediğimiz ve karşımızda kendimizden daha da sıcak bir tonda cevap aldığımız kişilerdir onlar, onların adı ise “Müşteri Temsilcileri”dir.

Onlar bize en zor anlarımızda eşlik ve yarenlik ederler, bir tuş kadar uzaktırlar size ve zaman fark etmeksizin telefonun öbür ucundan yardımcı olmak için çaba gösterirler, seslerini çıkartmazlar gergin ve stresli olduğunuzu anlarlar bu yüzden sessizce sizi dinlerler. Siz anlatırken onlarda problemi çözmek için çözüm ararlar, çoğu zaman çözerler veya çözemezler ama tek istedikleri şey müşterisinin gülmesidir.

Çalıştıkları tek amaç sadece “Müşteri Memnuniyeti” ve “Sadakatidir”. Bunların kolay şeyler olmadıklarını bilirler ve sürekli olarak kendilerini geliştirmek için o eğitimden bu eğitime koşturur dururlar. Bunları sadece size daha iyi hizmet vermek için yaparlar ve sadece sizin bir teşekkürünüz ile mutlu olurlar. Aslında onlar bizim vefalı ve sabırlı dostlarımızdır, yardımcımızdır. Bağırsakta, sinirlenmiş olsak da onlar hep orada bize yardımcı olmak için hazır bekleyeceklerdir.

Tekrardan bizlere zor anlarımızda yardımcı olmak için sürekli hazır olarak bekleyen Müşteri Temsilcilerine sonsuz teşekkürler.

Related Posts