Detaylı Arama Motoru ne arıyorsan

0
Share

Şu sıra ekonomik gündemi meşgul eden çok fazla konu olsada özellikle hem kendi sektöründeki satış rakamları hem de bu sektörde bulunan firmaların dış yatırımcılara olan satışlar, bu sektöre olan ilgiyi her geçen gün arttırıyor.

İnterneti kasıp kavuran fırsat ve kampanya sitelerinden bahsediyorum. İnanılmaz bir hızla büyüyen ve büyümelerini diğer sektörlere de yansıtan bir alan olmaya başardı. Fırsat ve kampanya yayınlayarak istenilen ürün ve hizmetleri daha ucuza almamızı sağlayan bu firmalar aynı zamanda kullanıcılarının da ceplerini düşündüklerini de gösteriyorlar.

Pekala bu sitelerin çalışma mantığı nasıl?

Bu sitelerin amacı öncelikli olarak üye yapmaktır. Üyeleri onların alacağı indirim miktarını da belirleyen bir faktör çünkü. Sonrasında ise firmalar ile anlaşma yaparak normal tutarlar üzerinden getirecekleri müşteri üzerinden indirim alınır ve bu alınan indirimin belirli bir tutarı da fırsat sitelerine kalır. Bu sayede kazan kazan sistemi çalışmış olur ve fırsat sitesi, üretici ve alıcı da kazanmış olur.

Şu anda Türkiye’de toplamda 1000’den fazla küçüklü büyüklü fırsat ve kampanya veren site olduğu düşünülüyor. Bunların çoğu daha adını bile duyaramadan kapanırken bir kısmı ise her geçen gün büyüyor. İşte bu her büyüme de indirimler ise her geçen gün artıyor. Kullanıcılar ise bu indirimleri yakalayabilmek için o kadar fazla site gezmek zorunda kalıyorduki insanın başı dönüyordu.

Son dört kelimem de geçmiş zaman kullanıyorum çünkü bu konu ile ilgili artık bir çalışma yapılmış ve yapılmış olan bu çalışma sonrasında tüm bu siteleri bir araya getirilerek ilk versyonunda sadece fırsat ve kampanya sitelerine yer verilmiş olan “detaylı arama motoru” www.neariyorsan.com açılmış.

Buradan tüm fırsat sitelerinde var olan indirimleri ve kampanyaları anlık olarak takip etmek ile beraber şehir fırsatlar ile ilgili özet bilgilere de ulaşabiliyorsunuz.

Related Posts