İK’ da sosyal medya

0
Share

sosyal medya IK

 

Bu hafta oldukça yoğun devam ediyor. Bugün sheraton otelde “İK’da Sosyal Medya” eğitiminde İpek Aral Kişioğlu ile beraberdik. Sosyal medyanın günümüzdeki durumundan tutunda İK’nın işe alım politikalarına kadar bir çok konuya değinilen güzel bir eğitim oldu. Özellikle İK’nın sosyal medya kullanımından faydalanması ve Türkiyede bu konuda neler yapılabiliri derinlemesine konuştuk ve sonuç Türkiye yine çok arkadan geliyor.

Sosyal medyayı zaten yakından takip eden birisi olarak İpek hanımın bu konudaki bilgisini gerçekten takdire şayan buldum ancak zaman konusunda biraz sınırlı kaldık sanırsam. IK’cıların özellikle sosyal medyayı kullanarak var olan personel ihtiyaçlarını gidermeleri ve aradığı kriterlerdeki yeteneği bulma konusunda IK’cı arkadaşlara gayet faydalı bir eğitim oldu.

Ben IK çalışanı olmasamda şu anda yürütülen Sosyal Medya projemizin içerisinde olduğumdan dolayı aldığımız eğitim, projemizin daha özel olmasında katkı sağlayacağı kesin ancak eğitimin adında ne kadar IK kelimesi olsada eğitim içerisine sosyal medya kullanımından daha çok bu sosyal medyayı ajans veya aracı firma kullanmadan “nasıl ağ oluşturulacağı ve bu ağı ne yaparsak daha etkin  kullanırız?” sorularına da cevap vermeli. Bu yüzden bugün almış olduğumuz eğitimden çokca faydalandık ben ve arkadaşlarım ama çıkışta bu ağı nasıl oluşturacağını kimse bilmiyordu. 🙂 (ben biliyorum 🙂 )

Related Posts