Reklamlar..

0
Share


Dün akşam televizyon izlerken hiç beklemediğim hatta bir marka olarak bile görmediğim bir ürünün reklamını televizyonda gördüm ve gerçekten çok şaşırdım. Gördüğüm reklam bir tarayıcı yani browser reklamı idi. Gerçekten Google Crome reklamını gördüğümde çok şaşırdım sebebi ise..

Bir ürününüz var ve tamamen ücretsiz hizmet veriyorsunuz. Bu hizmeti vermek ile de kalmıyor akabinde tv’lerde boy boy reklamlarını yayınlıyorsunuz ve bunların tamamını daha çok kullanıcı tarafından ücretsiz olarak kullanmak için yapıyorsunuz. Tabi ki sizlere de hiç inandırıcı gelmiyor.

Aslında büyük bir yatırımın habercisi bu, çünkü kullanılan bu tarayıcılar tam bir reklam ağı çalışması. Sebebi çok basit insanlar sizin tarayıcınızı kullandıkça sizleri kategorilere ayırarak ileri ki zamanlarda size özel reklam yayınlama ve sizin internet alışkanlıklarınız konusunda söz sahibi olmak gibi büyük imkanlara sahip oluyorlar. Yani kısacası Crome bu konuda ne yapsa azdır. Dünyadaki profil internet kullanıcılarının şu anda %75’inden fazlası ise Explorer kullanıyor. Yani Crome’un yiyeceği 40 fırın daha ekmek var 🙂

Related Posts