Şok Mağazaları Satıldı.. Yeni sahibi ÜLKER Grubu

0
Share

Migros, Şok Mağazalarını 600 milyon TL’ye Ülker’e ait olan Gözde Finansal Hizmetler ve Bizim Toptan’a sattı.

Migros’un Şok mağazalarını satacağına ilişkin bir süredir piyasada dolaşan söylentiler gerçek oldu. Migros, Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Şok mağazalarını 600 milyon liraya Gözde Finansal ve Bizim Toptan’a sattığını duyurdu.

40 MİLYON LİRA PEŞİN ALINDI

Migros’tan yapılan açıklamada, 40 milyon liranın imza tarihinde peşin olarak alındığı, kalan bakiyenin de kapanış tarihinde tahsil edileceği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Şok son dönemde yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmuştu. Migros Grubu da iş hacminde ağırlıklı yer tutan süpermarket ve hipermarket perakendeciliğine odaklanmak üzere, Şok Ucuzluk Marketleri için gelen bu teklifi değerlendirmiştir.

Şok’un Türkiye genelinde 1230 mağazası ve 236 bin metrekarelik satış alanı bulunuyor.

YENİ SAHİBİ ÜLKER

Şok’u satın alan Gözde Finansal Hizmetler ve Bizim Toptan Ülker Grubu’na ait iki marka. Gözde Finansal Hizmetler’in yüzde 81.56’sı Ülker’in çatı kuruluşu Yıldız Holding’e ait. Kalan hisseler ise halka açık.

Bizim Toptan’da da Yıldız Holding’in yüzde 33.45 oranında hissesi bulunuyor. Şirketin yüzde 20’si  Strategic Investment Fund, yüzde 5’i  Golden Horn Investment’a ait. Yüzde 40 oranında hissesi ise halka açık ve borsada işlem görüyor.

Related Posts