Bebekler ve Müdürler :)

0
Share

Bebeğiniz ile müdürünüz arasındaki benzerlikler:

1. Her ikisine de sahip olduğunuzda, başlangıçta çok sevinirsiniz, ancak ileride başınıza neler açabileceklerini düşünemezsiniz.
2. İkisi de çok sabırsızdır, isteklerinin hemen yerine getirilmesini isterler. İstekleri hemen olmazsa bağırıp çağırmaya, ortalığı birbirine katmaya başlarlar.
3. İkisinin de belleği zayıftır; bir gün önce onlar için yaptığınız onca şeyin önemi yoktur.
4. Her ikisinin de arada gazını almalısınız.
5. İkisi de size teşekkür etmez.
6. İkisi de size kötü davranır, tırmalarlar, hâttâ fırsat verirseniz sizi ısırırlar. Siz çocuğunuza bakıp “Büyünce geçer”, amirinize bakıp “Bir gün değerimi anlayacak” dersiniz. Ama o gün hiç gelmez; çocuk büyür ergen olur,yüzünüze kapıyı çarpar, amiriniz yaşlanır, yüzünüze dosyaları fırlatır.
7. Bazen her ikisinden de bıktığınız düşüncesi geçer aklınızdan ama hemen suçluluk duyar, günah işlediğinizi düşünürsünüz, “Allah eksikliklerini göstermesin” dersiniz.
8. Her ikisi de benmerkezcidir (ego-santriktir); sizin tek işinizin kendisi olduğunu düşünür. Her ikisi de sizin kendinize ait bir özel yaşamınız olduğundan habersizdir. Gecenin bir yarısında bebeğiniz pıtır pıtır gelip eşinizle aranıza girer, müdürünüz ise cep telefonunuzu sürekli açık tutmanızı ister, böylece o da “gecedir, özeldir” demeden yatak odanıza girmiş olur.

Related Posts