Vodafone Türkiye Koç.net’i satın aldı

0
Share

Koç Holding, Koç.net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri (Koçnet) sermayesinde sahibi olduğu yüzde 99.99 toplam 55.098.985 TL nominal değerde hissenin tamanının, bedelli hisse devir işlemlerinin tamamlandığı tarihde nakden ve peşin olarak ödenmek üzere 29.99 milyon TL bedel karşılığı Vodafone Holding’e satışına karar verdi.

Koç Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, “Sözleşmeye göre satış bedeli, kapanış tarihi itibariyle hazırlanacak bağımsız denetimden geçmiş finansal tablolardaki Net İşletme Sermayesi ve Net Borç esas alınarak hesaplanacak ayarlamaya tabi tutulacaktır. Söz konusu hisse değirleri Koçnet’in tüm finansal ve ticari olmayan borçlarının, mevcut ortaklar tarafından bu amaçla yapılacak sermaye artırımı ve/veya sermaye tamamlama fonundan karşılanmak suretiyle tasfiyesine ve Rekabet Kurumu’nun izninin alınması şartına bağlıdır.” denildi.

Koc.net’in 2009 yılındaki toplam satışları 100 milyon dolar seviyesinde bulunuyordu.

2006 yılında 4.5 milyar dolara Telsim’i alarak Türkiye pazarına adım atan Vodafone, Turkcell ve Avea ile yoğun rekabet yaşıyor.

Vodafone 2009 yılında kurumsal pazardaki rekabet gücünü artırmak için Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Borusan Telekom’u satın almıştı.

Borusan Holding bünyesindeki Borusan Telekom, Türkiye’de A tipi lisans alarak fiberoptik altyapı işine en çok para yatıran ilk operatör olmasının yanı sıra kurumsal tarafta büyük ölçekli 250′nin üzerinde şirketin telekom işlerini üstleniyordu.

Related Posts